12.08.2018 r. XIX Niedziela Zwykła

12.08.2018 r. XIX Niedziela Zwykła

 1. Dziś – dziewiętnasta niedziela w ciągu roku, w liturgii słowa Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.
 2. We wtorek w Wigilię uroczystości Wniebowzięcia NMP zapraszamy do udziału w Mszy św. za Ojczyznę, która odbędzie się tradycyjnie na Kalwarii Pacławskiej o godz. 18.00.
 3. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP, w polskiej tradycji nazwaną Świętej Matki Bożej Zielnej. Jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu o godz. 9.00, 10.30 i 18.00. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty.
 4. Środowa uroczystość to także rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tzw. Cud nad Wisłą i święto Wojska Polskiego. W naszych modlitwach pamiętajmy o polskich żołnierzach pełniących służbę dla Ojczyzny a szczególnie o żołnierzach Garnizonu Przemyśl.
 5. Główne uroczystości Święta Wojska Polskiego dla żołnierzy z naszego Garnizonu Przemyśl odbędą się w Krośnie i Sanoku.
 6. W środę w łączności z Mszą św. nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. Pozdrawiamy wszystkich urlopowiczów i życzymy pięknego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom przekazujemy najlepsze życzenia. Zmarłych polecamy Bożemu miłosierdziu.
 8. W tym tygodniu w liturgii przypada:
  • we wtorek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego
  • w środę – Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  • w piątek – wspomnienie św. Jacka