II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
28.04.2019 r.

  1. Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które jest nam darmo dane, ale też o które w modlitwie powinniśmy prosić Boga. Świat bardzo potrzebuje Bożego miłosierdzia, dlatego wykorzystajmy ten dzień również na modlitwę za nas samych i naszych bliskich. Dziś za odmówienie koronki do Miłosierdzia Bożego możemy także uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach. Są nimi: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do grzechu choćby powszedniego, przystąpienie do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub też za kogoś ze zmarłych.
  2. Niedziela dzisiejsza rozpoczyna również Tydzień Miłosierdzia,   Pamiętajmy zatem o praktykowaniu uczynków miłosierdzia, abyśmy samy mogli go doświadczać. Na zakończenie tego tygodnia w następną niedzielę zbiórka do puszki na dzieła miłosierdzia.
  3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  4. W środę, 1 maja początek nabożeństw majowych u nas w Kościele w dzień powszedni będą one po Mszy św. wieczornej a w niedzielę po mszy o godz. 9:00.
  5. W piątek 3 maja przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Jest to dla naszej wspólnoty dzień odpustu. Ze względu jednak na uroczystości państwowe główna Msza św. odpustowa będzie 2 maja (czwartek) o godz. 18:00. Odpustowe kazanie wygłosi ojciec Tadeusz. W Piątek zaś, 3 maja będą Msze św. o godz. 10:30 i 18:00. Nie ma mszy o godz. 9:00  Nabożeństwo majowe 3 maja po mszy o 18:00
  6. Zachęcam wszystkich do udziału w codziennej Mszy Świętej o godz. 18:00. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. 2 maja na mszy o godz 18:00 będziemy modlić się w int. Róży Różańcowej pod wezwaniem św. Rity, tego dnia też będzie zmiana tajemnic różańca. W tym miejscu pragnę też podziękować wszystkim członkom Róży pod wezwaniem św. Rity za modlitwy w intencjach naszej parafii jak i diecezji Polowej Wojska Polskiego.
  8. Dziękuję serdecznie młodzieży i wychowawcą panią z klubu 5bsp za śpiew podczas mszy o godz. 10:30
  9. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, życzliwość i modlitwę – Bóg zapłać.