IV Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
12.05.2019 r.

  1. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza, jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. W poniedziałek 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II. Mając przed oczami to wydarzenie z 13 maja 1981 roku, wpatrujmy się w jego święte życie, na jego wzór starajmy się żyć w pełnej komunii z Panem Bogiem i całkowicie zawierzmy Maryi nasze rodziny i nasze osobiste codzienne sprawy. Jutro to jest 13 maja po mszy św wieczornej majówka wraz z nabożeństwem Fatimskim serdecznie zapraszam.
  3. W czwartek 16 maja, przypada święto patrona Polski, świętego Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i zasłynął jako gorliwy kaznodzieja i duszpasterz jezuicki. Stąd zyskał miano „łowcy dusz”. Dnia 16 maja 1657 roku został schwytany przez Kozaków. Mimo okrutnych tortur, nie wyrzekł się wiary w Jezusa Chrystusa. Jego relikwie znajdują się w kościele ojców jezuitów w Warszawie.
  4. W tym miesiącu poświęcony Matce Bożej zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych u nas w Kościele codziennie po Mszy św. wieczornej zaś w niedzielę po mszy o godz. 9.00 W środę nabożeństwo połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. Dziś składka przeznaczona jest na cele parafialne.
  6. Wszystkim dziękuję za wszelką pomoc, sprzątanie, złożone ofiary, życzliwość i modlitwę – Bóg zapłać.

 

Wszystkim solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia.