Odpust parafialny ku czci Matki Bożej Królowej Polski

W kościele garnizonowym w Przemyślu została poświęcona figura Matki Bożej Ludźmierskiej przeznaczona do izby modlitwy 5 batalionu strzelców podhalańskich.

W niedzielę 29 kwietnia br. w Parafii Garnizonowej w Przemyślu o godz. 10.30 została odprawiona suma odpustowa z udziałem księży kapelanów służb mundurowych, żołnierzy i funkcjonariuszy wchodzących w skład Garnizonu Przemyskiego.

Głównym celebransem był i Słowo Boże wygłosił ks. Piotr Filipek z diecezji rzeszowskiej. Na początku Eucharystii wszystkich zebranych powitał i zaprosił do modlitwy kapelan Garnizonu Przemyśl, ks. por. Krzysztof Ziobro.

We Mszy św. uczestniczyli: zastępca prezydenta miasta Przemyśl, pan Grzegorz Hayder, zastępca dowódcy 21 BSP, płk Rafał Kowalik z małżonką, dowódca Garnizonu Przemyśl i dowódca 5 batalionu strzelców podhalańskich ppłk Marcina Dusza, szef sztabu i zastępca dowódcy 5bsp, mjr Rafał Kluz wraz z małżonką i żołnierzami, Jerzy Brodowski – Komendant Straży Ochrony Kolei w Przemyślu, przedstawiciel kierownika Rejonowych Warsztatów Technicznych, 1 batalionu czołgów w Żurawicy, funkcjonariusz Straży Granicznej oraz goście, parafianie i sympatycy kościoła wojskowego.

Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości i 100-lecia Garnizonu Przemyśl na zakończenie Mszy świętej została poświęcona figura Matki Bożej Ludźmierskiej – Patronki 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, która została ufundowana przez Parafię Wojskową w Przemyślu, a która zostanie umieszczona w nowo wyremontowanej izbie modlitwy 5 batalionu strzelców podhalańskich. Obstawę liturgiczną podjęli żołnierze z 5 batalionu strzelców podhalańskich i funkcjonariusz Straży Granicznej.

 

W naszej świątyni wspólna modlitwa maryjna w ciągu tygodnia bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00, a w niedziele i święta o godzinie 17.30.